Gościmy

Odwiedza nas 81 gości oraz 0 użytkowników.

   

Imieniny obchodzą

Dzisiaj jest: 6 Sierpień 2020    |    Imieniny obchodzą: Sława, Jakub, Stefan
   

Wyszukaj

   

"Piknik z Naturą" 2012

Szczegóły

Piknik z NaturąDnia 1.06.2012r. w miejscowości Słońsk, przy Parku Narodowym „Ujście Warty” odbył się „Piknik z Naturą”. Była to edukacyjna impreza plenerowa dla dzieci, młodzieży, rodzin i wszystkich zainteresowanych ochroną przyrody w Polsce. Data tego wydarzenia przypadła na dzień pierwszego czerwca, czyli Międzynarodowy Dzień Dziecka, ponieważ impreza była skierowana przede wszystkim do młodego pokolenia. To właśnie od zrozumienia przez najmłodsze pokolenie problemów ochrony środowiska i przyrody będą zależeć w przyszłości kształt i perspektywy środowiska przyrodniczego.

Organizatorem imprezy był Urząd Gminy Słońsk. Święto było obchodzone z okazji 20–lecia Dyrektywy Siedliskowej wchodzącej w skład formy ochrony przyrody NATURA 2000. Patronem honorowym, który objął wydarzenie był Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska, a patronem medialnym Polska Agencja Prasowa. Piknik był doskonałą okazją dla dzieci i młodzieży, a także ich opiekunów, do poszerzenia wiedzy przyrodniczej w ramach przygotowanych dla nich warsztatów przyrodniczych.

Na pikniku nie mogło zabraknąć stoiska Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego. Pracownicy Służby Parków edukowali dzieci i młodzież poprzez gry i zabawy związane z rodzimym światem przyrody, a także przekazywali informacje na temat innych parków krajobrazowych naszego województwa.

Piknik z NaturąPiknik z NaturąPiknik z NaturąPiknik z NaturąPiknik z Naturą

   
© Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego. Wszelkie prawa zastrzeżone.

 ZAPOZNAJ SIĘ Z POLITYKĄ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH