Gościmy

Odwiedza nas 54 gości oraz 0 użytkowników.

   

Imieniny obchodzą

Dzisiaj jest: 6 Sierpień 2020    |    Imieniny obchodzą: Sława, Jakub, Stefan
   

Wyszukaj

   

Światowy Dzień Mokradeł - obchody w Różankach

Szczegóły

IMG 20200123 130121Światowy Dzień Mokradeł obchodzony jest 2 lutego, a jego podstawowym celem jest podnoszenie świadomości społecznej w zakresie roli ekologicznej i gospodarczej obszarów wodno-błotnych. Z okazji obchodów tego dnia służba Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego wzięła udział w spotkaniu „Życie na bagnach – Światowy Dzień Mokradeł” zorganizowanym w Szkole Podstawowej w Różankach. 

w spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele różnych instytucji, ale najważniejszymi uczestnikami byli uczniowie, młodzi ludzie, którym warto przekazywać wiedzę o ochronie cennych obszarów.

Wszystkich zebranych przywitał pan Józef Kruczkowski – Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Gorzowie Wlkp. Następnie o Konwencji Ramsarskiej, jej celach i założeniach w zakresie użytkowania mokradeł opowiedział pan Andrzej Korzeniowski – Regionalny Konserwator Przyrody.  Pan Tomasz Kalembkiewicz – Nadleśniczy Nadleśnictwa Kłodawa przedstawił prezentację o programie „Mała retencja” realizowanym na terenie nadleśnictwa.

Prezentację o obszarach wodno-błotnych doliny Odry i Warty, z przepięknymi zdjęciami ptaków i innych gatunków zwierząt związanych z mokradłami, okraszoną ciekawostkami z życia tych stworzeń, przedstawił pan Piotr Chara, fotograf i przyrodnik oraz prezes Fundacji Zielona Dolina Odry i Warty.

   
© Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego. Wszelkie prawa zastrzeżone.

 ZAPOZNAJ SIĘ Z POLITYKĄ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH