Gościmy

Odwiedza nas 99 gości oraz 0 użytkowników.

   

Imieniny obchodzą

Dzisiaj jest: 6 Sierpień 2020    |    Imieniny obchodzą: Sława, Jakub, Stefan
   

Wyszukaj

   

Obchody Dnia Patrona w III LO im. W. Szafera w Gorzowie Wlkp.

Szczegóły

 DSC0952

W dniu 22 listopada 2019 roku w Liceum Ogólnokształcącym nr III im. W. Szafera w Gorzowie Wlkp. odbyły się obchody Dnia Patrona szkoły, połączone z edukacją przyrodniczą i konkursem wiedzy na temat patrona oraz gatunków chronionych.

Na rozpoczęcie spotkania uczniowie szkoły przygotowali prezentację o swoim patronie, którą przedstawili szerokiemu audytorium, z klas I- III. Następnie pracownik Barlinecko-Gorzowskiego Parku Krajobrazowego przedstawił prezentację dotyczącą form ochrony przyrody oraz działań ochroniarskich realizowanych na obszarze parków krajobrazowych. Na koniec odbył się konkurs, podczas którego 5-osobowe grupy z 4 klas rozpoznawały gatunki chronione roślin, grzybów i zwierząt oraz odpowiadały na pytania nawiązujące do osoby Władysława Szafera - wybitnego polskiego botanika, nieżyjącego prekursora ochrony przyrody w powojennej Polsce. Uczestnicy konkursu otrzymali nagrody w postaci publikacji i materiałów edukacyjnych Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego.
Dziękujemy za zaproszenie do aktywnego uczestnictwa w obchodach, dzięki którym mieliśmy okazję zapoznać szerokie grono odbiorców z zakresem działalności w parkach krajobrazowych.

   
© Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego. Wszelkie prawa zastrzeżone.

 ZAPOZNAJ SIĘ Z POLITYKĄ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH