Gościmy

Odwiedza nas 89 gości oraz 0 użytkowników.

   

Imieniny obchodzą

Dzisiaj jest: 15 Sierpień 2020    |    Imieniny obchodzą: Maria, Napoleon, Stefan
   

Wyszukaj

   

Dzień z parkami krajobrazowymi w Ogrodzie Botanicznym w Zielonej Górze

Szczegóły

IMG 6296W dniu 29 września br., pod patronatem Marszałek Województwa Lubuskiego odbył się dzień  z parkami krajobrazowymi pod hasłem: „Poznajemy Lubuskie Parki Krajobrazowe”.
W ramach współpracy Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Zielonogórskiego z Zespołem Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego zorganizowano imprezę plenerową.

Atrakcje podczas imprezy zapewniali pracownicy ogrodu botanicznego jak również pracownicy parków krajobrazowych. Dostępna była aktywność grupowa jak i indywidualna. Propozycją dla grupy były dwa godzinne spacery po Ogrodzie Botanicznym wraz z przewodnikiem, który opowiadał o historii tego miejsca, panujących warunkach siedliskowych oraz najciekawszych okazach. Zorganizowano także edukacyjne gry i zabawy plenerowe m.in. nt. pszczół. Odwiedzający mogli również poszerzyć wiedzę w „laboratorium młodego biologa” gdzie specjalnie na tę okazję zostało zorganizowane stanowiska do pracy z mikroskopami, umożliwiające obserwacje i analizy, najliczniejszej grupy zwierząt, jaką są owady. Liczne tablice edukacyjne umożliwiły m.in. rozpoznawanie zwierząt po tropach spotykanych w lasach, parkach.
Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa fotograficzna prezentująca piękno kryjące się na terenie siedmiu Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego, uchwycone i utrwalone w obiektywie przez pracownika ZPKWL, p. Krzysztofa Gajdę. Zwiedzający mieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach fotograficznych, podglądaniu przyrody w czatowni i na profesjonalnym sprzęcie.
Stoisko informacyjno-promocyjne z szeroką ofertą publikacji nt. parków oraz ogrodu botanicznego udostępniało mapy, plany oraz skrypty. Każdy uczestnik gier i zabaw plenerowych nagrodzony został upominkami.
Nie wszyscy wiedzą, że na terenie Ogrodu działa Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Objętych Ochroną Prawną. W Ośrodku przygotowano prelekcję nt. częstych przyczyn z jakimi zwierzęta trafiają
do Ośrodka i w jaki sposób Ośrodek im pomaga. Przedstawiony został instruktarz, co zrobić w sytuacji, gdy napotka się rannego ptaka.
Dzięki wspaniałej pogodzie, zainteresowanie zwiedzających Ogród było duże. Mamy nadzieję,
że przyszłe przedsięwzięcia podobnego formatu wpłyną pozytywnie na frekwencję i zainteresowanie lubuskimi parkami krajobrazowymi.

   
© Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego. Wszelkie prawa zastrzeżone.

 ZAPOZNAJ SIĘ Z POLITYKĄ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH