Zgodnie z coroczną tradycją, na scenie wystąpiło kilka ludowych zespołów, prezentujących nie tylko talenty wokalne, ale również piękne stroje ludowe. Odbyło się rozstrzygnięcie konkursów na najładniejsze gospodarstwo agroturystyczne województwa lubuskiego w 2017 roku oraz na najlepsze gospodarstwo ekologiczne w województwie lubuskim.

Na terenie przypałacowego parku, na zwiedzających czekało wiele kolorowych straganów. Zakupić można było różnorodne rośliny, rękodzieła lokalnych artystów oraz produkty regionalne i tradycyjne, wśród których znalazły się wiejskie wypieki, czy też wina z lokalnych winnic. Na miłośników zwierząt czekała wystawa drobiu ozdobnego, gołębi, królików, nutrii, owiec i kóz. Dodatkową atrakcją był pokaz rzeźbienia piłą spalinową.

W budynku Lubuskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego miał miejsce pokaz florystyczny. Spróbować można było wypieków przygotowanych przez panie z lokalnych kół gospodyń wiejskich. Każdy mógł skorzystać również z fachowego doradztwa specjalistów LODR.

Na Kiermaszu obecne było także stoisko Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego. Zarówno dzieci jak i dorośli chętnie brali udział w grach edukacyjnych i rozpoznawali gatunki ptaków, roślin i owadów. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zeszyty edukacyjne, kolorowanki oraz mapy i atrakcje parków krajobrazowych naszego województwa. Gry edukacyjne i materiały promocyjne zostały zakupione dzięki dofinansowaniu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze.

logo funduszProjekt dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze.

 

DSC_0769
DSC_0773
DSC_0775
DSC_0783
DSC_0786