Gościmy

Odwiedza nas 131 gości oraz 0 użytkowników.

   

Imieniny obchodzą

Dzisiaj jest: 6 Sierpień 2020    |    Imieniny obchodzą: Sława, Jakub, Stefan
   

Wyszukaj

   

Święto Pieczonego Ziemniaka

Szczegóły

P1060523W sobotę 16 września br. w Dobrosułowie (gmina Bytnica) odbyło się już po raz dziewiętnasty Święto Pieczonego Ziemniaka. Festyn zorganizowany został przez Radę Sołecką, Wójta Gminy Bytnica oraz lokalną grupę działania wsi Dobrosułów.

Podczas imprezy można było spróbować wielu lokalnych specjałów m.in. kartoflanki, czy też pierogów dobrosułowskich. Wielu chętnych przyciągnął konkurs na potrawę z ziemniaka, w którym brano pod uwagę nie tylko smak dania, ale również jego oryginalność. Na uczestników czekały stoiska gastronomiczne oraz rękodzielnicze, konkursy sportowe i grzybobranie. Na scenie wystąpiło kilka lokalnych zespołów artystycznych. Swoje umiejętności, podczas pokazu walk zaprezentował Klub Sportowy Mirosław Glaz.

Wśród wystawców nie zabrakło również Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego. Na wszystkich zainteresowanych czekały materiały promocyjne, mapy i atrakcje parków krajobrazowych naszego województwa, kolorowanki i zeszyty edukacyjne. Najmłodsi chętnie uczyli się rozpoznawania ptaków i tropów. Zarówno dorośli jak i dzieci próbowali swoich sił w dopasowaniu roślin i owadów do ich nazw. Gry edukacyjne i materiały promocyjne zostały zakupione dzięki dofinansowaniu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze.

logo funduszProjekt dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze.

   
© Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego. Wszelkie prawa zastrzeżone.

 ZAPOZNAJ SIĘ Z POLITYKĄ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH