Podczas imprezy można było spróbować wielu lokalnych specjałów m.in. kartoflanki, czy też pierogów dobrosułowskich. Wielu chętnych przyciągnął konkurs na potrawę z ziemniaka, w którym brano pod uwagę nie tylko smak dania, ale również jego oryginalność. Na uczestników czekały stoiska gastronomiczne oraz rękodzielnicze, konkursy sportowe i grzybobranie. Na scenie wystąpiło kilka lokalnych zespołów artystycznych. Swoje umiejętności, podczas pokazu walk zaprezentował Klub Sportowy Mirosław Glaz.

Wśród wystawców nie zabrakło również Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego. Na wszystkich zainteresowanych czekały materiały promocyjne, mapy i atrakcje parków krajobrazowych naszego województwa, kolorowanki i zeszyty edukacyjne. Najmłodsi chętnie uczyli się rozpoznawania ptaków i tropów. Zarówno dorośli jak i dzieci próbowali swoich sił w dopasowaniu roślin i owadów do ich nazw. Gry edukacyjne i materiały promocyjne zostały zakupione dzięki dofinansowaniu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze.

logo funduszProjekt dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze.

 

P1060498
P1060508
P1060510
P1060515
P1060520
P1060523