Gościmy

Odwiedza nas 62 gości oraz 0 użytkowników.

   

Imieniny obchodzą

Dzisiaj jest: 6 Sierpień 2020    |    Imieniny obchodzą: Sława, Jakub, Stefan
   

Wyszukaj

   

Wielkie Smażenie Powideł w Mniszkach

Szczegóły

P1060534W niedzielę 17 września br. w Mniszkach odbyło się Wielkie Smażenie Powideł. Święto to jest organizowane na terenie Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach, gdzie na co dzień odbywają się zajęcia o ginących zawodach oraz przyrodzie Doliny Kamionki.

Największą atrakcją były oczywiście powidła. W tym roku przygotowano ok. dwa tysiące słoiczków tego specjału, do których wytworzenia potrzebnych było aż 2,5 tony śliwek. Wystarczyło jedynie kilka godzin, aby wszystkie powidła zostały sprzedane. Zjeść można było nie tylko „na słodko”. W menu jadłodajni znalazły się pierogi, szare kluski, kopytka, plyndze (placki ziemniaczane), czy też pyzy z sosem i kapustą.

Zgodnie z coroczną tradycją, odbyła się również wystawa zabytkowych samochodów, które można było nie tylko oglądać, ale również zasiąść na chwilę za kierownicą. Na kolorowych stoiskach znaleźć można było wyroby rękodzielników, specjały lokalnych pszczelarzy, czy też kiermasz książek. Na scenie nie zabrakło występów orkiestrowych, chóralnych, czy też zespołu jazzowego.

Wśród licznych stoisk nie zabrakło także stanowiska Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego. Na dzieci czekały gry, dzięki którym uczyły się one rozpoznawania roślin, owadów i tropów zwierząt. Ręcznie rzeźbione ptaki sprawdziły się świetnie jako pomoce do nauki rozpoznawania. Dużym powodzeniem cieszyły zeszyty edukacyjne, kolorowanki oraz mapy i atrakcje parków krajobrazowych naszego województwa. Gry edukacyjne i materiały promocyjne zostały zakupione dzięki dofinansowaniu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze.

logo funduszProjekt dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze.

 

   
© Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego. Wszelkie prawa zastrzeżone.

 ZAPOZNAJ SIĘ Z POLITYKĄ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH