Wraz z polskimi uczniami w warsztatach brali udział uczniowie z gimnazjum w Bernau i Wittenberge. Przez pięć dni poszerzali swoją wiedzę w dziedzinie wykorzystania nowych technologii w ochronie przyrody i turystyce poznawczej. W czasie zajęć praktycznych zostały wykorzystane urządzenia GPS, aparaty fotograficzne z wbudowanym modułem GPS, tablety oraz laptopy. Urządzenia te posłużyły do rejestracji ciekawych ścieżek, a także do edycji i publikacji stworzonych materiałów, w taki sposób, by można było z nich korzystać przy pomocy urządzeń mobilnych i internetu na całym świeci. Efekty prac młodzieży można podziwiać, oraz wykorzystać w praktyce, odwiedzając stronę http://jugend-natur-schauspiel.com/pl/start.html.

Dnia 30 czerwca br. odbyło się podsumowanie dotychczasowych prac i przedstawienie stopnia realizacji projektu. Na spotkanie zaproszeni zostali przedstawicieli instytucji biorących udział w projekcie. Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego reprezentowała Pani Dyrektor – Danuta Szewczyk wraz z pracownikami, Stowarzyszenie EcoREG reprezentowali Państwo Karin i Wolfgang Roth, zaś przedstawicielem ośrodka edukacyjnego Drei Eichen w Buckow była dr Charlotte Bergmann. Przybyli również przedstawiciele innych niemieckich instytucji. W tym dniu uczniowie przedstawiali swoje dokonania i wrażenia z projektu, jak również pokazali jak wiele się nauczyli dzięki niemu. Była to również okazja do sprawdzenia, w jakim stopniu młodzież opanowała technikę posługiwania się wspomnianymi urządzeniami.

Zwieńczeniem wyjazdu była jednodniowa wycieczka do stolicy Niemiec - Berlina. Uczniowie zwiedzili muzeum przyrody oraz odwiedzili ważne miejsca dla historii Europy takie jak Checkpoint Charlie czy też pomnik holocaustu.

 

 

Zdjęcie_1
Zdjęcie_2
Zdjęcie_3
Zdjęcie_4
Zdjęcie_5
Zdjęcie_6
Zdjęcie_7
Zdjęcie_8
Zdjęcie_9
Zdjęcie_10
Zdjęcie_11
Zdjęcie_12
Zdjęcie_13
Zdjęcie_14
Zdjęcie_15