Gościmy

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.

   

Imieniny obchodzą

Dzisiaj jest: 6 Sierpień 2020    |    Imieniny obchodzą: Sława, Jakub, Stefan
   

Wyszukaj

   

Polsko-niemieckie obchody "Tygodnia Żurawia"

Szczegóły

1W dniu 26.09.2014 roku w Gryfinie rozpoczęły się polsko-niemieckie obchody „Tygodnia Żurawia”, zorganizowane przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Zachodniopomorskiego. Na otwarcie obchodów zaproszono również przedstawicieli Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego.

Piątkowy program obchodów obejmował oficjalne otwarcie Tygodnia Żurawia na śródmiejskim nabrzeżu w Gryfinie. Równolegle po stronie niemieckiej, w miejscowości Gartz, odbywały się obchody Tygodnia Żurawia „Kranichwoche”, których program był w podobny sposób zorganizowany, dla miejscowych dzieci i młodzieży, w tym zaplanowane były także występy artystyczne grup przedszkolnych, oraz konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży „Nasz przyjaciel żuraw”.

Ostatnia część obchodów odbyła się w Marwicach, gdzie na świetlicy wiejskiej przedstawiony został wykład z prezentacją Pana Dominika Marchowskiego, pt.: „Żuraw na Międzyodrzu i na świecie”. Obchody zakończone zostały wieczorną obserwacją żurawi na wale w Marwicach, podczas których dzieci i młodzież została zapoznana z techniką obserwacji ptaków przez lornetkę.

Mimo dżdżystej pogody oraz szybkiego zmierzchu można było zaobserwować liczne przeloty żurawi a także usłyszeć ich charakterystyczny klangor.

 

 

   
© Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego. Wszelkie prawa zastrzeżone.

 ZAPOZNAJ SIĘ Z POLITYKĄ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH