Gościmy

Odwiedza nas 39 gości oraz 0 użytkowników.

   

Imieniny obchodzą

Dzisiaj jest: 6 Sierpień 2020    |    Imieniny obchodzą: Sława, Jakub, Stefan
   

Wyszukaj

   

Jedno dziecko – jedno drzewo

Szczegóły

 DSC551711 października na terenie Ośrodka Edukacji Przyrodniczej w Pszczewie odbyła się akcja pn. „Jedno dziecko – jedno drzewo”. Nadleśnictwo Trzciel wspólnie z Urzędem Gminy Pszczew oraz Pszczewskim Parkiem Krajobrazowym, zaprosiło rodziców dzieci, które urodziły się w okresie pomiędzy styczniem, a sierpniem br. do posadzenia drzew dla swoich maluchów.

Oficjalnego otwarcia dokonali: Józef Piotrowski – Wójt Gminy Pszczew, Radosław Głąb – Inżynier Nadzoru z Nadleśnictwa Trzciel oraz Dawid Karzólewski – Zastępca Dyrektora Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego.

Po krótkim wstępie szpadle poszły w ruch i odbyło się uroczyste sadzenie. Ogród dendrologiczny Ośrodka powiększył się o osiem klonów polnych, na których pojawiły się zawieszki w kształcie liścia z wygrawerowanym imieniem oraz datą urodzenia najmłodszych uczestników akcji. Dzięki tej inicjatywie rodzice i opiekunowie ośmiorga dzieci, będą przez lata obserwować, jak rosną drzewa nazwane imionami ich pociech.

Wydarzenie to było okazją do uświęcenia obchodów 95-lecia istnienia Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe, ale również pretekstem do przypomnienia o pięknej tradycji, związanej z sadzeniem drzew po narodzinach dzieci. Dawniej kiedy rodził się syn – sadzono dęba, natomiast kiedy na świat przychodziła córka - posadzić należało lipę.

 

   
© Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego. Wszelkie prawa zastrzeżone.

 ZAPOZNAJ SIĘ Z POLITYKĄ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH