Gościmy

Odwiedza nas 73 gości oraz 0 użytkowników.

   

Imieniny obchodzą

Dzisiaj jest: 15 Sierpień 2020    |    Imieniny obchodzą: Maria, Napoleon, Stefan
   

Wyszukaj

   

Zimowe dokarmianie ptaków

Szczegóły

P1080226„Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci” – mądre przysłowie, które pokazuje jak ważna jest edukacja wśród najmłodszych.
Idąc tym tropem pracownicy Pszczewskiego Parku Krajobrazowego przygotowali dla dzieci z przedszkola w Pszczewie, zajęcia z zimowego dokarmiania ptaków.

Zajęcia połączone były z wykładem o najczęstszych gatunkach ptaków jakie możemy spotkać w naszych karmnikach, ich cechach charakterystycznych (utrwalonych następnie na pięknych malowankach). W ramach zajęć dzieci dowiedziały się również jak ważna jest konsekwencja i systematyczność w rozpoczętym dokarmianiu, ponieważ ptaki łatwo się przyzwyczajają do miejsc, w których pokarm mogą znaleźć. A czym dokarmiać? Nasi najmłodsi to już też wiedzą. Ważne aby pokarm był świeży, nie zepsuty, pozbawiony soli i dostosowany do danego gatunku ptaka. Przedszkolaki przygotowały kule z różnych gatunków ziaren np. słonecznika, kukurydzy, lnu, orzechów połączonych smalcem. Następnie kule zostały wywieszone na pobliskich drzewach.

Teraz tylko wypatrywać i podziwiać ptaki, które skorzystają z tej zimowej stołówki.

   
© Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego. Wszelkie prawa zastrzeżone.

 ZAPOZNAJ SIĘ Z POLITYKĄ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH