Gościmy

Odwiedza nas 4 gości oraz 0 użytkowników.

   

Imieniny obchodzą

Dzisiaj jest: 7 Lipiec 2020    |    Imieniny obchodzą: Cyryl, Metody, Estera
   

Wyszukaj

   

Piknik zdrowia w Dobiegniewie

Szczegóły

1

W dniu 06 lipca 2019 roku odbył się Lubuski Piknik Zdrowia i Profilaktyki w Dobiegniewie, organizowany pod patronatem marszałek Elżbiety Anny Polak. W ramach imprezy Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego przygotował stoisko promocyjno-edukacyjne.

Dzięki temu uczestnicy pikniku mogli nie tylko zadbać o profilaktykę zdrowotną, ale także poznać walory przyrodnicze, historyczne i kulturowe parków krajobrazowych naszego województwa.


W namiocie Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie, zainteresowani mogli m.in. zmierzyć ciśnienie tętnicze czy też poziom cukru we krwi. Dodatkowo w ramach imprezy odbył się turniej Dobiegniew Cup 2019. Dużym zainteresowaniem cieszyły się atrakcje dla dzieci (animacje z wolontariuszami Fundacji dr Clown, dmuchane zamki).


Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego także nie zapomniał o najmłodszych. Szeroka oferta gier edukacyjnych pozwoliła poprzez zabawę nauczyć się rozpoznawania gatunków. Interaktywna plansza z nazwami gatunków owadów cieszyła się największą popularnością.
Osoby zainteresowane bliższym poznaniem terenów parków krajobrazowych naszego województwa, mogły skorzystać z szerokiej gamy broszur, mapek (z trasami pieszymi, rowerowymi i ścieżkami edukacyjnymi), widokówek, oraz informatorów o zaletach przyrodniczych parków jak i całego województwa lubuskiego.

 

   
© Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego. Wszelkie prawa zastrzeżone.

 ZAPOZNAJ SIĘ Z POLITYKĄ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH