Dzięki temu uczestnicy pikniku mogli nie tylko zadbać o profilaktykę zdrowotną, ale także poznać walory przyrodnicze, historyczne i kulturowe parków krajobrazowych naszego województwa.


W namiocie Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie, zainteresowani mogli m.in. zmierzyć ciśnienie tętnicze czy też poziom cukru we krwi. Dodatkowo w ramach imprezy odbył się turniej Dobiegniew Cup 2019. Dużym zainteresowaniem cieszyły się atrakcje dla dzieci (animacje z wolontariuszami Fundacji dr Clown, dmuchane zamki).


Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego także nie zapomniał o najmłodszych. Szeroka oferta gier edukacyjnych pozwoliła poprzez zabawę nauczyć się rozpoznawania gatunków. Interaktywna plansza z nazwami gatunków owadów cieszyła się największą popularnością.
Osoby zainteresowane bliższym poznaniem terenów parków krajobrazowych naszego województwa, mogły skorzystać z szerokiej gamy broszur, mapek (z trasami pieszymi, rowerowymi i ścieżkami edukacyjnymi), widokówek, oraz informatorów o zaletach przyrodniczych parków jak i całego województwa lubuskiego.

 

 

DSC_0337
DSC_0338
DSC_0345
DSC_0350
DSC_0355
DSC_0357
DSC_0365
DSC_0366
DSC_0369