Zajęcia przeprowadzone zostały w ramach cyklu pn. "Spotkania z przyrodą", przy współpracy z Miejsko – Gminnym Ośrodkiem Kultury w Cybince, Ligą Ochrony Przyrody w Zielonej Górze oraz Nadleśnictwem Cybinka. Akcja została objęta patronatem Burmistrza Cybinki Pana Marka Kołodziejczyka.
Dzieci i młodzież z terenu Gminy Cybinka dowiedziały się o wielu ważnych i ciekawych aspektach towarzyszących ptasim lęgom m.in. dlaczego ptaki potrzebują budek lęgowych, kiedy i jak należy je wieszać, jakich materiałów użyć do ich budowy oraz jaki powinny mieć kształt.
Akcja cieszyła się zainteresowaniem i zaangażowaniem najmłodszych uczestników, co szczególnie można było zauważyć przy zbijaniu budek oraz ich wieszaniu. Nikomu nie przeszkodziło, że w nauce takiej pracy czasami młotek uderzy w palec. Najważniejszy cel został osiągnięty i to najbardziej cieszyło młode pokolenie (być może przyszłych ornitologów). Zaś dorosłych cieszył fakt aktywnego działania dzieci i młodzieży na rzecz ochrony przyrody.
Już w tym miejscu pragnę Państwa (nie tylko dzieci i młodzież) serdecznie zaprosić na kolejne zajęcia z cyklu "Spotkania z przyrodą", które będą dotyczyły obrączkowania ptaków przy karmniku, a przeprowadzone zostaną w okresie najbliższych ferii zimowych. O szczegółach tej akcji będziemy informować na naszej stronie internetowej w miesiącu styczniu.

 

 

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14