Gościmy

Odwiedza nas 108 gości oraz 0 użytkowników.

   

Imieniny obchodzą

Dzisiaj jest: 15 Sierpień 2020    |    Imieniny obchodzą: Maria, Napoleon, Stefan
   

Wyszukaj

   

Popielica

Szczegóły

Dokarmianie popielicPracownicy Barlinecko-Gorzowskiego Parku Krajobrazowego już drugi sezon dokarmiają te zwierzęta w ramach projektu reintrodukcji popielicy w Polsce zachodniej.

Budki dla Popielic są zawieszone na wysokości ok. 4 m, dlatego podczas kontroli nieodzownym wyposażeniem jest długa drabina. Podczas kontroli pokarm jest wymieniany na świeży. Popielica pod względem pokarmowym nie jest wybredna, w zasadzie jest wszystkożerna. Żywi się zarówno twardymi orzechami jak i miękkimi owocami, a jeśli zajdzie taka potrzeba, może żywić się drobnymi kręgowcami, takimi jak żaby czy też jaszczurki.

Czasami mamy szczęście, i gdy zaglądamy do budki naszym oczom ukazuje się popielica. Zwierzęta te prowadzą dość skryty tryb życia; najaktywniejsze są po zmierzchu, dlatego każde spotkanie bywa ekscytujące.

Jeszcze kilka spotkań, a może przyzwyczają się do nas tak jak modraszki?

Popielica w budceDokarmianie

Gody żaby moczarowej

Szczegóły

Gody zaby moczarowejW dniu 30.04.2013r., na zalanej od roku łące, tuż przy budynku Leśnej Stacji Dydaktycznej w Lipach, na terenie Barlinecko-Gorzowskiego Parku Krajobrazowego, każdy spostrzegawczy miłośnik przyrody mógł posłuchać niezwykłego koncertu.

Czytaj więcej...

   
   
   

Aktualności  

   
© Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego. Wszelkie prawa zastrzeżone.
facebook_page_plugin

 ZAPOZNAJ SIĘ Z POLITYKĄ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH