Poszczególne drużyny uplasowały się na następujących miejscach:
I MIEJSCE Gimnazjum im. Ks. Jana Twardowskiego w Torzymiu (Łagowsko – Sulęciński Park Krajobrazowy)
- Łujkowski Wojciech
- Mazur Bartosz
- Nowak Anna Gabriela
- Włoczysiak Aleksandra
II MIEJSCE Gimnazjum w Przewozie (Park Krajobrazowy „Łuk Mużakowa")
- Murawska Marta
- Polus Anna
- Martyna Dziadkiewicz
- Pokornowski Paweł
III MIEJSCE Gimnazjum im. Henryka Brodatego w Krośnie Odrzańskim (Gryżyński Park Krajobrazowy)
- Krzysztofik Wojciech
- Ancerowicz Wojciech
- Statkiewicz Wojciech
- Partocka Anna
IV MIEJSCE Publiczne Gimnazjum w Cybince (Krzesiński Park Krajobrazowy)
- Górska Julia
- Hanna Bogusz
- Konatkowska Oliwia
- Agata Pawińska
IV MIEJSCE Gimnazjum nr 2 im. Adama Mickiewicza w Międzyrzeczu (Pszczewski Park Krajobrazowy)
- Judek Roksana
- Żak Agata
- Piotrowska Daria
- Karpińska Beata
V MIEJSCE Publiczne Gimnazjum nr 2 w Barlinku (Barlinecko – Gorzowski Park Krajobrazowy)
- Łopata Alan
- Anita Kindel
- Korzeniak Dominika
- Agata Rzepnikowska
VI MIEJSCE Gimnazjum nr 2 im. Integracji Europejskiej Kostrzyn n/Odrą (Park Krajobrazowy „Ujście Warty")
- Kail Julia
- Sontowski Dawid
- Nagirna Martyna
- Ladowska Kamila
Wszystkim uczestnikom konkursu wręczono dyplomy oraz nagrody książkowe i rzeczowe. Ponadto laureaci i finaliści etapu wojewódzkiego uzyskują dodatkowe punkty przyznawane podczas procesu rekrutacyjnego do szkoły ponadgimnazjalnej.
Uroczystość wręczenia dyplomów i nagród uświetnił swoją obecnością Pan Stanisław Tomczyszyn, Członek Zarządu Województwa Lubuskiego oraz Pan Wojciech Kozieja, Zastępca Dyrektora Departamentu Rolnictwa, Środowiska i Rozwoju Wsi.
XII edycja konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski", odbywająca się w roku szkolnym 2012/2013, została objęta honorowym patronatem Marszałka Województwa Lubuskiego oraz Lubuskiego Kuratora Oświaty.
Laureaci etapu wojewódzkiego będą przedstawicielami Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego w trakcie V etapu – finału ogólnopolskiego, który zostanie przeprowadzony w dniach 20-24 maja 2013r. Lokalizacja finału zaplanowana jest w Centrum Konferencyjnym „Daglezja" w Przysieku koło Torunia. Natomiast pakiet zajęć edukacyjno-poznawczych odbędzie się na terenie miasta Toruń i na obszarze Brodnickiego i Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego oraz Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia, gdzie zlokalizowane są bazy edukacyjno-przyrodnicze.