Gościmy

Odwiedza nas 42 gości oraz 0 użytkowników.

   

Imieniny obchodzą

Dzisiaj jest: 6 Sierpień 2020    |    Imieniny obchodzą: Sława, Jakub, Stefan
   

Wyszukaj

   

20 października – Światowy Dzień Krajobrazu

Szczegóły

 DSC5602W ramach obchodów Światowego Dnia Krajobrazu, Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego wspólnie z Regionalną Dyrekcją Ochrony Środowiska w Gorzowie Wlkp. oraz innymi partnerami, zorganizował plenerowe spotkania z wykładami pn. „Woda w krajobrazie”.

W kilku dogodnych terminach przygotowane były różne formy plenerowej aktywności edukacyjnej w sąsiedztwie siedlisk wodnych. Była to okazja do ukazania znaczenia WODY dla krajobrazu, przyrody i człowieka. Przedstawione zostało piękno i bogactwo tętniącego życiem świata zasobnego w wodę oraz możliwe konsekwencje w przypadku utraty dostępu do odpowiedniej ilości i jakości wody w środowisku.
Spotkania przygotowane były na obszarze Barlinecko-Gorzowskiego Parku Krajobrazowego, Pszczewskiego Parku Krajobrazowego, Łagowsko-Sulęcińskiego Parku Krajobrazowego oraz nad ujściem Noteci do Warty w Santoku. Z prezentacjami multimedialnymi i wykładami połączone były spacery plenerowe oraz gry terenowe dla dzieci i młodzieży.
Temat WODY W KRAJOBRAZIE okazał się bardzo ciekawym i bieżącym zagadnieniem do dyskusji w aspekcie aktualnych zmian klimatycznych, zwłaszcza ze względu na jego obecność w coraz szerszym spektrum spraw społecznych i przyrodniczych. Bardzo często padało znane już od dawna sformułowanie: BEZ WODY NIE MA ŻYCIA!

   
© Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego. Wszelkie prawa zastrzeżone.

 ZAPOZNAJ SIĘ Z POLITYKĄ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH