W kilku dogodnych terminach przygotowane były różne formy plenerowej aktywności edukacyjnej w sąsiedztwie siedlisk wodnych. Była to okazja do ukazania znaczenia WODY dla krajobrazu, przyrody i człowieka. Przedstawione zostało piękno i bogactwo tętniącego życiem świata zasobnego w wodę oraz możliwe konsekwencje w przypadku utraty dostępu do odpowiedniej ilości i jakości wody w środowisku.
Spotkania przygotowane były na obszarze Barlinecko-Gorzowskiego Parku Krajobrazowego, Pszczewskiego Parku Krajobrazowego, Łagowsko-Sulęcińskiego Parku Krajobrazowego oraz nad ujściem Noteci do Warty w Santoku. Z prezentacjami multimedialnymi i wykładami połączone były spacery plenerowe oraz gry terenowe dla dzieci i młodzieży.
Temat WODY W KRAJOBRAZIE okazał się bardzo ciekawym i bieżącym zagadnieniem do dyskusji w aspekcie aktualnych zmian klimatycznych, zwłaszcza ze względu na jego obecność w coraz szerszym spektrum spraw społecznych i przyrodniczych. Bardzo często padało znane już od dawna sformułowanie: BEZ WODY NIE MA ŻYCIA!

 

IMAG0333
IMAG0334
IMAG0338
IMAG0339
IMAG0341
_DSC5598
_DSC5602
_DSC5645
_DSC5657