Podczas imprezy można było między innymi uczestniczyć w zawodach wędkarskich, popływać motorówką, poznać sprzęt wojskowy Brygady Zmechanizowanej z Międzyrzecza oraz skosztować smażonych ryb.

Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego również był obecny na Święcie Ryby. Na zainteresowanych czekały mapy turystyczne, przewodniki po parkach krajobrazowych, widokówki i inne publikacje dotyczące ochrony przyrody. Zarówno dzieci, jak i dorośli chcieli spróbować swoich sił w licznych grach przyrodniczych. Jak na takie święto przystało, dużym powodzeniem cieszyło się rozpoznawanie gatunków ryb oraz gatunków owadów i grzybów. Na najbardziej aktywnych badaczy przyrody czekały interesujące broszury i zeszyty edukacyjne oraz kolorowanki zakupione dzięki dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze.

logo funduszu kopia

Zakup broszur podsumowujących plener rzeźbiarski "Natura i kultura" dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze.

 

 

a
b
c
d
e
fot._gazeta_lubuska