Gościmy

Odwiedza nas 105 gości oraz 0 użytkowników.

   

Imieniny obchodzą

Dzisiaj jest: 15 Sierpień 2020    |    Imieniny obchodzą: Maria, Napoleon, Stefan
   

Wyszukaj

   

Święto ryby w Przyborowie

Szczegóły

 

dW sobotę 11 sierpnia w Przyborowie (gmina Słońsk) odbyło się „Święto Ryby”, czyli międzynarodowe spotkanie w chyży rybackiej. Obchody tego święta odbyły się nad Kanałem Szerokim oraz w centrum Przyborowa i stanowią już nieodłączną wakacyjną imprezę dla okolicznych mieszkańców, turystów polskich i zagranicznych oraz honorowych gości.

Podczas imprezy można było między innymi uczestniczyć w zawodach wędkarskich, popływać motorówką, poznać sprzęt wojskowy Brygady Zmechanizowanej z Międzyrzecza oraz skosztować smażonych ryb.

Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego również był obecny na Święcie Ryby. Na zainteresowanych czekały mapy turystyczne, przewodniki po parkach krajobrazowych, widokówki i inne publikacje dotyczące ochrony przyrody. Zarówno dzieci, jak i dorośli chcieli spróbować swoich sił w licznych grach przyrodniczych. Jak na takie święto przystało, dużym powodzeniem cieszyło się rozpoznawanie gatunków ryb oraz gatunków owadów i grzybów. Na najbardziej aktywnych badaczy przyrody czekały interesujące broszury i zeszyty edukacyjne oraz kolorowanki zakupione dzięki dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze.

logo funduszu kopia

Zakup broszur podsumowujących plener rzeźbiarski "Natura i kultura" dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze.

 

   
© Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego. Wszelkie prawa zastrzeżone.

 ZAPOZNAJ SIĘ Z POLITYKĄ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH