Gościmy

Odwiedza nas 117 gości oraz 0 użytkowników.

   

Imieniny obchodzą

Dzisiaj jest: 6 Sierpień 2020    |    Imieniny obchodzą: Sława, Jakub, Stefan
   

Wyszukaj

   

Szkolenie „ED-EK na skrzydłach ważek”

Szczegóły

Warsztaty w terenie z dr Tonczyk 19 czerwca 9Pracownicy Służby Parków Krajobrazowych mieli przyjemność wziąć udział w ogólnopolskim szkoleniu dla edukatorów ekologicznych. Warsztaty z zakresu rozpoznawania ważek odbyły się w Załęczu Wielkim, w zakolu rzeki Warty na obszarze Załęczańskiego Parku Krajobrazowego (Ośrodek Szkoleniowy ZHP) w dniach 18-20 czerwca 2018 roku.

Wykład oraz sesję terenową prowadził znany i ceniony odonatolog - dr Grzegorz Tończyk, z Katedry Zoologii i Hydrobiologii Uniwersytetu Łódzkiego. Warsztaty były również okazją do zapoznania się z walorami miejscowego parku krajobrazowego: ścieżką geocoachingową, trasą rowerową do „Źródełka objawienia”, rezerwatem „Węże” i górą Zelce, jaskiniami, źródełkami i wyrobiskami po wydobyciu wapieni. Był to również czas dla pracowników parków krajobrazowych na wymianę doświadczeń z zakresu rozpoznawania ważek oraz edukacji przyrodniczej.
Szkolenie przygotowane zostało przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego, któremu serdecznie dziękujemy za wysoki poziom merytoryczny zajęć i gorące przyjęcie na swoim terenie.

   
© Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego. Wszelkie prawa zastrzeżone.

 ZAPOZNAJ SIĘ Z POLITYKĄ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH