Gościmy

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.

   

Imieniny obchodzą

Dzisiaj jest: 15 Sierpień 2020    |    Imieniny obchodzą: Maria, Napoleon, Stefan
   

Wyszukaj

   

Piknik ekologiczny w Gliśnie

Szczegóły

IMG 20180614 101932 HDRZespół Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego 14 czerwca 2018 r. uczestniczył w imprezie promocyjnej „ Piknik ekologiczny w Gliśnie” zorganizowanym przez Celowy Związek Gmin CZG-12. Tegoroczne hasło imprezy brzmiało: „powtórne wykorzystanie to Nasze zadanie”.

Impreza skierowana była dla dzieci z placówek oświatowych gmin członkowskich Związku Celowego Gmin CZG-12.
Podczas imprezy dzieci mogły korzystać z zorganizowanych przez wystawców gier edukacyjnych, warsztatów recyklingowych, ścieżek edukacyjnych i konkursów. Dzieci mogły wykazać się sprawnością fizyczną produkując prąd w Zielonym Kinie oraz zapoznać się z wystawą rękodzieła.
Na stoisku Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego można było zapoznać się z szeroką ofertą gier i zabaw edukacyjnych, dzięki którym poprzez zabawę można było nauczyć się rozpoznawania gatunków. Dzieci, chętnie dopasowywały sylwetki owadów i grzybów na planszach z nazwami gatunków. Na każdą osobę zainteresowaną poznaniem terenów parków krajobrazowych naszego województwa, czekały pakiety informacji, w postaci broszur, widokówek i innych informatorów o walorach przyrodniczych ziemi lubuskiej i parków krajobrazowych. Największym zainteresowaniem cieszyły się gry edukacyjne oraz broszury informacyjne o ścieżkach edukacyjnych w Łagowsko-Sulęcińskim i Gryżyńskim Parku Krajobrazowym.

   
© Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego. Wszelkie prawa zastrzeżone.

 ZAPOZNAJ SIĘ Z POLITYKĄ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH