Gościmy

Odwiedza nas 35 gości oraz 0 użytkowników.

   

Imieniny obchodzą

Dzisiaj jest: 6 Sierpień 2020    |    Imieniny obchodzą: Sława, Jakub, Stefan
   

Wyszukaj

   

VI Polsko – Niemieckie Seminarium Parkowe w Przypałacowym Parku w Brodach

Szczegóły

Dnia 3.11.2017 pracownik ZPKWL wziął udział w VI międzynarodowym Polsko-Niemieckim seminarium parkowym w Brodach. W pracach pielęgnacyjnych na terenie parku wzięło udział około 100 wolontariuszy z Polski i Niemiec, w tym członkowie rodziny Hrabiego von Brühl – dawnego właściciela majątku w Brodach.

Wszyscy chętni uczestnicy zostali podzieleni pomiędzy 10 grup warsztatowych, z czego każda z nich miała inne zadanie na terenie parku. Część zajmowała się pracami archeologicznymi, lecz znaczna większość uczestników prowadziła prace pielęgnacyjne aby przywrócić dawną świetność parkowi.

Nad całym wydarzeniem czuwała pani Barbara Bielinis – Kopeć pełniąca funkcję Lubuskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Projekt ten został współfinansowany przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego, a także z funduszy państwowych w ramach Funduszy Małych Projektów Interreg Polska – Saksonia 2014-2022. 

ZPKWL z przyjemnością uczestniczy w tego typu projektach, dzięki którym kolejny obiekt
o wielkiej wartości historycznej odzyskuje dawną świetność. Mamy nadzieję, że na terenie naszego województwa w przyszłości będzie organizowanych więcej takich przedsięwzięć, które pozwolą zadbać o nasze dziedzictwo historyczne, kulturowe i przyrodnicze.

   
© Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego. Wszelkie prawa zastrzeżone.

 ZAPOZNAJ SIĘ Z POLITYKĄ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH