Gościmy

Odwiedza nas 22 gości oraz 0 użytkowników.

   

Imieniny obchodzą

Dzisiaj jest: 6 Sierpień 2020    |    Imieniny obchodzą: Sława, Jakub, Stefan
   

Wyszukaj

   

Wystawa fotograficzna „Parki krajobrazowe województwa lubuskiego”

Szczegóły

DSC 0725W piątek 27 października 2017 roku w Centrum Nauk Keplera – Centrum Przyrodnicze w Zielonej Górze odbyła się wystawa fotograficzna „Parki krajobrazowe województwa lubuskiego”. Zaprezentowane prace fotograficzne przedstawiają walory przyrodnicze, kulturowe, historyczne i krajobrazowe siedmiu lubuskich parków krajobrazowych tj. Barlinecko-Gorzowskiego, Gryżyńskiego, Krzesińskiego, Łagowsko-Sulęcińskiego, Pszczewskiego, Ujścia Warty i Łuk Mużakowa.

Autorami zdjęć są pracownicy parków krajobrazowych, którzy na co dzień spędzają dużo czasu w terenie, dzięki czemu mają okazję by zatrzymać w kadrze piękno tych miejsc. Wśród zaproszonych gości w wernisażu uczestniczyli: Pani Agata Miedzińska - Dyrektor Zielonogórskiego Ośrodka Kultury, prof. dr. hab. Pani Beata Gabryś - Dziekan Uniwersytetu Zielonogórskiego Wydziału Nauk Biologicznych, Pani Sylwia Tylzon-Stojanowska kierownik wydziału Zasobów Przyrodniczych Departamentu Rolnictwa, Zasobów Naturalnych, Rybactwa i Rozwoju Wsi Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego.
Parki krajobrazowe najczęściej kojarzone są z przyrodą, florą, fauną i krajobrazem, ale również są cenne ze względu na walory kulturowe i historyczne, o których często się zapomina. Zaprezentowany wernisaż był doskonałą okazją by zapoznać się z niezwykłymi zdjęciami i poznać miejsca w naszym województwie, które warto odwiedzić w wolny weekend lub podczas urlopu. Wszystkie zdjęcia wielkoformatowe wykonane zostały dzięki środkom Samorządu Województwa Lubuskiego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze.

 

   
© Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego. Wszelkie prawa zastrzeżone.

 ZAPOZNAJ SIĘ Z POLITYKĄ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH