Gościmy

Odwiedza nas 100 gości oraz 0 użytkowników.

   

Imieniny obchodzą

Dzisiaj jest: 6 Sierpień 2020    |    Imieniny obchodzą: Sława, Jakub, Stefan
   

Wyszukaj

   

Święto Lasu w Żarach

Szczegóły

723 września 2017r. odbyło się „Święto Lasu” w Żarach. Zostało ono zorganizowane dzięki społecznikom z Fundacji Natura Polska z pomocą firm Swiss Krono i Tempus Polska, czterech nadleśnictw z okolicy, i sporego dofinansowania z aż dwóch euroregionów. Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego również prezentował swoje stoisko promocyjne.

„Święto Lasu” było znakomitą okazją, aby poznać wszystkimi zmysłami leśny klimat. Zorganizowane z wielkim rozmachem przedsięwzięcie, mimo nienajlepszej pogody, przyciągnęło tysiące osób. Goście mogli smakować potraw z dziczyzny, z leśnych owoców, uczestniczyć w konkursach np. w rozpoznawaniu grzybów, liści drzew, ich gatunków. Wyroby z drewna, miody, dziczyznę, rękodzieło, warsztaty czerpania papieru, wikliniarstwa
i mnóstwo jadła i picia można było zobaczyć i posmakować aż na 70 stoiskach. Na scenie odbywały się pokazy sokolników, tresury psów, wabienia zwierząt, koncerty sygnalistów na rogu myśliwskim.

Na stoisku Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego można było wziąć udział w kilku grach edukacyjnych lub sprawdzić swoją wiedzę odpowiadając
na pytania dotyczące przyrody. Dla zainteresowanych czekały mapy turystyczne, przewodniki po parkach krajobrazowych, widokówki, plany lekcji, kolorowanki i zeszyty edukacyjne. Zarówno dzieci, jak i dorośli chcieli spróbować swoich sił, dopasowując ssaki i ptaki do ich nazw, oraz znajdując domy zwierząt. Gry edukacyjne oraz materiały promocyjne zostały zakupione dzięki dofinansowaniu ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze.

logo funduszProjekt dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze.

 

   
© Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego. Wszelkie prawa zastrzeżone.

 ZAPOZNAJ SIĘ Z POLITYKĄ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH