„Święto Lasu” było znakomitą okazją, aby poznać wszystkimi zmysłami leśny klimat. Zorganizowane z wielkim rozmachem przedsięwzięcie, mimo nienajlepszej pogody, przyciągnęło tysiące osób. Goście mogli smakować potraw z dziczyzny, z leśnych owoców, uczestniczyć w konkursach np. w rozpoznawaniu grzybów, liści drzew, ich gatunków. Wyroby z drewna, miody, dziczyznę, rękodzieło, warsztaty czerpania papieru, wikliniarstwa
i mnóstwo jadła i picia można było zobaczyć i posmakować aż na 70 stoiskach. Na scenie odbywały się pokazy sokolników, tresury psów, wabienia zwierząt, koncerty sygnalistów na rogu myśliwskim.

Na stoisku Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego można było wziąć udział w kilku grach edukacyjnych lub sprawdzić swoją wiedzę odpowiadając
na pytania dotyczące przyrody. Dla zainteresowanych czekały mapy turystyczne, przewodniki po parkach krajobrazowych, widokówki, plany lekcji, kolorowanki i zeszyty edukacyjne. Zarówno dzieci, jak i dorośli chcieli spróbować swoich sił, dopasowując ssaki i ptaki do ich nazw, oraz znajdując domy zwierząt. Gry edukacyjne oraz materiały promocyjne zostały zakupione dzięki dofinansowaniu ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze.

logo funduszProjekt dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze.

 

1
2
3
4
5
6
7
9
10