W trakcie dożynek, przeprowadzony został cieszący się dużą popularnością Turniej Sołectw, konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy, gry i zabawy folkowe oraz integracja sołectw. Podczas święta plonów, podziwiać można było również stoiska rękodzielników i spróbować lokalnych specjałów – smacznych dożynkowych wiejskich przysmaków.

Na stoisku Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego nie zabrakło gier edukacyjnych, dzięki którym poprzez zabawę można było nauczyć się rozpoznawania gatunków. Dla zainteresowanych czekały mapy turystyczne, przewodniki po parkach krajobrazowych, widokówki i inne publikacje dotyczących ochrony przyrody. Zarówno dzieci, jak i dorośli chcieli spróbować swoich sił, dopasowując sylwetki grzybów na planszach z nazwami gatunków. Trudniejsza okazała się gra z  tropami zwierząt, ale z małą pomocą udawało się dopasować tropy, do odpowiedniego gatunku. Dla aktywnie uczestniczących w zabawach przy poznawaniu przyrody czekały interesujące zeszyty edukacyjne oraz kolorowanki i inne gadżety o tematyce przyrodniczej, zakupione dzięki dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze.

 

logo funduszProjekt dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze.

 

 

109
DSC_0092
DSC_0094
DSC_0100
DSC_0103
DSC_0105
DSC_0107
DSC_0110
DSC_0111