Gościmy

Odwiedza nas 19 gości oraz 0 użytkowników.

   

Imieniny obchodzą

Dzisiaj jest: 6 Sierpień 2020    |    Imieniny obchodzą: Sława, Jakub, Stefan
   

Wyszukaj

   

Dożynki Gminne w Łagowie

Szczegóły

DSC 0105W sobotę 26 sierpnia Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego uczestniczył w Dożynkach Gminnych w Łagowie. Święto to odbyło się na terenie parku zamkowego. Obchody rozpoczęły się Mszą św. dziękczynną w intencji rolników w Kościele Parafialnym. Tuż po Mszy św. odbył się tradycyjny korowód dożynkowy, a także ceremoniały dożynkowe.

W trakcie dożynek, przeprowadzony został cieszący się dużą popularnością Turniej Sołectw, konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy, gry i zabawy folkowe oraz integracja sołectw. Podczas święta plonów, podziwiać można było również stoiska rękodzielników i spróbować lokalnych specjałów – smacznych dożynkowych wiejskich przysmaków.

Na stoisku Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego nie zabrakło gier edukacyjnych, dzięki którym poprzez zabawę można było nauczyć się rozpoznawania gatunków. Dla zainteresowanych czekały mapy turystyczne, przewodniki po parkach krajobrazowych, widokówki i inne publikacje dotyczących ochrony przyrody. Zarówno dzieci, jak i dorośli chcieli spróbować swoich sił, dopasowując sylwetki grzybów na planszach z nazwami gatunków. Trudniejsza okazała się gra z  tropami zwierząt, ale z małą pomocą udawało się dopasować tropy, do odpowiedniego gatunku. Dla aktywnie uczestniczących w zabawach przy poznawaniu przyrody czekały interesujące zeszyty edukacyjne oraz kolorowanki i inne gadżety o tematyce przyrodniczej, zakupione dzięki dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze.

 

logo funduszProjekt dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze.

 

   
© Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego. Wszelkie prawa zastrzeżone.

 ZAPOZNAJ SIĘ Z POLITYKĄ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH