Gościmy

Odwiedza nas 33 gości oraz 0 użytkowników.

   

Imieniny obchodzą

Dzisiaj jest: 15 Sierpień 2020    |    Imieniny obchodzą: Maria, Napoleon, Stefan
   

Wyszukaj

   

Jarmark Magdaleński "Folk Art Pszczew 2017"

Szczegóły

P1060482Podczas ostatniego weekendu, w dniach 22-23.07.2017 r. w Pszczewie, odbył się XXIV Jarmark Magdaleński Folk Art Pszczew 2017. Jak co roku uroczystego otwarcia dokonał Wójt Gminy Pszczew – Pan Waldemar Górczyński, który przywitał rękodzielników oraz wszystkich przybyłych gości i zaprosił do wspólnych obchodów święta Pszczewa.

Na wielu kolorowych straganach, zobaczyć i zakupić można było dzieła artystów, m.in. obrazy, rzeźby, czy ozdoby wykonane na szydełku. Podejrzeć podczas pracy dał się m. in. kowal, który kół żelazo na oczach widzów oraz krawcowa szyjąca wspaniałe czapki dla dzieci. Na widzów czekały także atrakcje w postaci zawodów siłaczy „strong man”, konkursu fryzjerskiego na najładniejszą fryzurę na lato oraz szereg występów wokalnych i tanecznych.

Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego był obecny na Jarmarku w niedzielę 23 lipca. Stoisko cieszyło się szczególnym zainteresowaniem dzieci, które chętnie uczyły się rozpoznawania ptaków oraz brały udział w grach edukacyjnych. Wśród odwiedzających parkową wystawę, nie zabrakło również osób dorosłych, które chciały poznać przyrodę zarówno Pszczewskiego Parku Krajobrazowego, jak i pozostałych parków krajobrazowych naszego województwa.

Pracownicy Parku chętnie służyli informacjami i odpowiadali często na bardzo wnikliwe pytania zaciekawionych parkiem turystów. Dużym powodzeniem cieszyły się materiały promocyjne, szczególnie mapy parków. Na najmłodszych czekały ciekawe zeszyty edukacyjne oraz kolorowanki o tematyce przyrodniczej, które zostały zakupione dzięki dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze.

Cieszymy się, że co roku stanowisko Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego jest chętnie odwiedzane przez uczestników Jarmarku Magdaleńskiego. Na kolejne obchody tego święta zapraszamy już za rok.

logo funduszProjekt dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze.

   
© Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego. Wszelkie prawa zastrzeżone.

 ZAPOZNAJ SIĘ Z POLITYKĄ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH