Gościmy

Odwiedza nas 3 gości oraz 0 użytkowników.

   

Imieniny obchodzą

Dzisiaj jest: 6 Sierpień 2020    |    Imieniny obchodzą: Sława, Jakub, Stefan
   

Wyszukaj

   

III Lubuski Sejmik Turystyczny - „Przyszłość w turystyce, turystyka w przyszłości”

Szczegóły

Dnia 12 czerwca w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze odbył się III Sejmik Turystyczny. W ramach wstępu, omówiona została potrzeba lepszej promocji walorów turystycznych województwa lubuskiego. Mieszkańcy naszego regionu, często nie wiedzą ile atrakcji czeka na nich w ich najbliższej okolicy. Zdarza się również, że nie doceniają walorów, o których mieszkańcy dużych miast mogą tylko pomarzyć.

Pierwsze wystąpienie dotyczyło problemu lubuskiej bazy noclegowej. Właściciele hoteli niełatwo przekonują się do nowoczesnych metod promocji i reklamy swoich obiektów, mimo, iż niejednokrotnie okazuje się, że turyści mają trudności ze znalezieniem noclegu. Jako kolejny poruszony został temat znakowania szlaków turystycznych. Są one słabo oznaczone, mało jest folderów, mapek zawierających przebieg takich tras. Podkreślono również potrzebę wykonania inwentaryzacji istniejących już szlaków, aby sprecyzować jak dużych napraw oznakowania wymagają. Trzeci panel sejmiku dotyczył nowych inwestycji na terenie naszego województwa. Dyskutowano o potrzebach regionu i inwestycjach, które mogą przynieść zysk zarówno właścicielom firm, jak i mieszkańcom województwa.

W przerwach, przed wejściem do sali kolumnowej Urzędu, gdzie odbył się Sejmik, na uczestników czekały atrakcje. Swoje wyroby prezentowało kilku rękodzielników. Zakupić można było ręcznie robioną biżuterię, serwetki i małe zabawki z wełny, świece z wosku pszczelego, domowe przetwory. Wśród wystawców znalazło się również stanowisko Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego. Materiały jak najbardziej wpisały się w temat obrad, prezentując walory turystyczne i przyrodnicze naszego regionu. Dużym powodzeniem cieszyły się tradycyjnie mapy parków krajobrazowych z ciekawym opisem każdego z siedmiu obszarów.

   
© Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego. Wszelkie prawa zastrzeżone.

 ZAPOZNAJ SIĘ Z POLITYKĄ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH