Gościmy

Odwiedza nas 22 gości oraz 0 użytkowników.

   

Imieniny obchodzą

Dzisiaj jest: 6 Sierpień 2020    |    Imieniny obchodzą: Sława, Jakub, Stefan
   

Wyszukaj

   

Spotkanie Przyrodników

Szczegóły

IMG 1549W sobotę 18 marca 2017 r., na Wydziale Nauk Biologicznych Uniwersytetu Zielonogórskiego odbyło się „Spotkanie Przyrodników” organizowane przez Ligę Ochrony Przyrody Zarząd Okręgu w Zielonej Górze.

„Spotkania Przyrodników” organizowane przez LOP w Zielonej Górze odbywają się co roku a wstęp na nie jest bezpłatny. Przedstawiciele różnych dziedzin przyrodniczych przedstawiają na nich problematykę ochrony przyrody w Polsce i na świecie, gatunki fauny, flory i grzybów, propozycje opracowań na szczeblu regionalnym, zebraną dotychczasową wiedzę oraz inne.

Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego reprezentował Krzysztof Gajda, Główny specjalista ZPKWL z tematem „Motyle dzienne parków krajobrazowych województwa lubuskiego - stan zbadania, ochrona, wizje”, w którym przedstawiono m.in. realizowany od 2017r. projekt zbierania prac do Atlasu motyli dziennych parków krajobrazowych z terenu województwa lubuskiego oraz elementy lepidopterologiczne projektu dofinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej z Zielonej Góry pn. „Ochrona czynna wartości przyrodniczych stanowiących cenne elementy bioróżnorodności Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego”

 

   
© Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego. Wszelkie prawa zastrzeżone.

 ZAPOZNAJ SIĘ Z POLITYKĄ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH