Gościmy

Odwiedza nas 109 gości oraz 0 użytkowników.

   

Imieniny obchodzą

Dzisiaj jest: 15 Sierpień 2020    |    Imieniny obchodzą: Maria, Napoleon, Stefan
   

Wyszukaj

   

Zakończono projekt „Doposażenie ośrodków edukacji ekologicznej Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego – podniesienie atrakcyjności oferty obiektów”.

Szczegóły

20160824NBWDnia 30 listopada 2016 r. Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego zakończył realizację projektu pod nazwą „Doposażenie ośrodków edukacji ekologicznej Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego – podniesienie atrakcyjności oferty obiektów”. Projekt ten został dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze.

W Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Pszczewie dzięki dotacji doposażono pracownię biologiczno – chemiczną w różnorodny sprzęt m.in. zestaw do badania stanu powietrza, w tym zanieczyszczenia i hałasu, walizkę eko-badacza do badania wody i gleby, zestawy wyposażenia doświadczalnego, zestawy do pracy z mikroskopami, fartuszki, okulary ochronne czy siatkę entomologiczną. 

W Leśnej Stacji Dydaktycznej w Lipach wraz ze wsparciem finansowym Funduszu odnowiono salę kominkową, dzięki czemu możemy zaoferować w tym samym czasie atrakcyjne zajęcia dla większej ilości uczestników. Do sali zostały zakupione nowe drewniane gry edukacyjno – przyrodnicze, gry magnetyczne, eksponaty z wizerunkiem zwierząt takie jak aplikacje ścienne i przestrzenne oraz nowe stoły i ławy umożliwiające prowadzenie zajęć warsztatowych. Sala wykładowa zyskała projektor multimedialny oraz regały na eksponaty. Zakupiono również rekwizyty takie jak lupy, pudełka do obserwacji, siatki na owady, tropy zwierząt, model obiegu wody w przyrodzie i wiele innych, które uatrakcyjniły zajęcia przyrodnicze.

W czasie trwania projektu zrealizowano przeróżne tematy zajęć m.in.: Świat pod mikroskopem, Dotykamy otaczająca nas przyrodę, Barwy jesieni, Laboratorium małego naukowca, Laboratorium eko – badacza – porozmawiajmy o powietrzu, Mapa i orientacja w terenie, Drzewo – ważny element środowiska, czy Przystosowanie zwierząt do życia w wodzie. Łącznie przeprowadzono 46 zajęć dla 1515 uczestników z grup wiekowych od przedszkoli do szkół ponadgimnazjalnych.

Serdecznie zapraszamy małych i dużych na zajęcia przyrodnicze organizowane w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Pszczewie oraz w Leśnej Stacji Dydaktycznej w Lipach.

 

 

 

   
© Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego. Wszelkie prawa zastrzeżone.

 ZAPOZNAJ SIĘ Z POLITYKĄ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH