Gościmy

Odwiedza nas 116 gości oraz 0 użytkowników.

   

Imieniny obchodzą

Dzisiaj jest: 15 Sierpień 2020    |    Imieniny obchodzą: Maria, Napoleon, Stefan
   

Wyszukaj

   

Święto Ryby 2016

Szczegóły

P1030759Za nami kolejna edycja obchodów „Święto Ryby - międzynarodowe spotkanie w Chyży Rybackiej - Przyborów 2016”. W dniu 13 sierpnia 2016 roku w Przyborowie nad Kanałem Szerokim, Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego miał przyjemność uczestniczyć w spotkaniu zorganizowanym dla lokalnych mieszkańców oraz gości z różnych zakątków kraju i zagranicy.

Program imprezy obejmował zawody wędkarskie, konkurs potraw z ryb, zawody strzeleckie, wystawę trofeów łowieckich, spływ na „bele czym”, regaty kajakowe oraz na „smoczych łodziach” oraz prezentację dorobku licznych instytucji.

Wśród wielu atrakcji spotkania można było zapoznać się ze sprzętem wojskowym, wykorzystywanym przez straż pożarną, oraz sprzętem turystycznym i rekreacyjnym.

Na stoisku Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego pojawiły się w tym roku nowe zestawy edukacyjne, które wzbudzały duże zainteresowanie, zwłaszcza wśród najmłodszych uczestników imprezy. Przy pomocy tablicy edukacyjnej „Poznajemy owady” można było nauczyć się rozpoznawania gatunków, a na grze edukacyjnej „Znajdź mój dom” przyswoić sobie wiedzę na temat „domów” różnych zwierząt. Na stanowisku z binokularem była możliwość poznania techniki mikroskopowania, oraz obejrzenia wylinek gadów w powiększeniu. Nie zabrakło również publikacji dotyczących ochrony przyrody, walorów przyrodniczych, turystycznych i kulturowych oraz można było uzyskać bieżące informacje o ciekawostkach w Parku Krajobrazowym „Ujście Warty”.

Tradycyjnie dopisała pogoda, dzięki czemu uczestnicy imprezy z zainteresowaniem zwiedzali stoisko poświęcone parkom krajobrazowym. Liczymy na podobne zainteresowanie w przyszłym roku.

 

   
© Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego. Wszelkie prawa zastrzeżone.

 ZAPOZNAJ SIĘ Z POLITYKĄ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH