Gościmy

Odwiedza nas 14 gości oraz 0 użytkowników.

   

Imieniny obchodzą

Dzisiaj jest: 15 Sierpień 2020    |    Imieniny obchodzą: Maria, Napoleon, Stefan
   

Wyszukaj

   

XXV Targi Rolnicze w Gliśnie

Szczegóły

W20160529 Glisno fot PC i KG 14 dniach 28-29.05.2016r. odbyły się kolejne Targi w Gliśnie, pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Lubuskiego. Wśród licznych gości imprezy byli przedstawiciele władz lokalnych, samorządowych i wojewódzkich, firm oraz instytucji związanych z agrobiznesem. Pośród stoisk promocyjnych i handlowych ponownie znalazło się miejsce dla Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego.

Z okazji jubileuszu 25 – lecia Targów Rolniczych w Lubniewicach złożono podziękowania Pani Dyrektor Danucie Szewczyk za wieloletnią i owocną współpracę. Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego został również uhonorowany pamiątkową statuetką.

Na znacznie większej powierzchni wystawowej w br., Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego mógł zaprezentować swoje wydawnictwa promocyjno-edukacyjne wszystkich parków krajobrazowych województwa lubuskiego, ich cennego bogactwa przyrodniczego, historycznego i kulturowego oraz walorów krajobrazowych. Pracownicy Służby Parków Krajobrazowych służyli także pomocą i wiedzą na temat gatunków i obszarów chronionych oraz udostępniali foldery, pocztówki, materiały dydaktyczne i szkoleniowe, popularne informatory, mapy i broszury, książki z „parkowej” biblioteczki oraz udzielali informacji osobom odwiedzającym targi. Dla najmłodszych gości przygotowano Kącik Edukacyjny, w którym to, można było nauczyć się pracy na mikroskopie - oglądając różne preparaty w powiększeniu, zapoznać się z kilkoma gatunkami zwierząt oraz nauczyć się rozpoznawania gatunków węży po wylinkach. Tradycyjnie największym zainteresowaniem cieszyły się mapy turystyczno-edukacyjne wszystkich siedmiu parków krajobrazowych naszego województwa, oraz materiały dydaktyczne nawiązujące do potrzeby ochrony pszczół w Polsce.

 

   
© Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego. Wszelkie prawa zastrzeżone.

 ZAPOZNAJ SIĘ Z POLITYKĄ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH