Podczas imprezy  pracownicy Zespołu Parków mogli zapromować walory parków krajobrazowych naszego województwa wśród przybyłych gości.

Przez dwa dni weekendu, Goście galerii  mieli okazje zapoznać się z ekspozycją edukacyjną i materiałami promocyjnymi parków krajobrazowych oraz atrakcjami i walorami lubuskich gmin i stowarzyszeń. Była to okazja do skosztowania potraw regionalnych, poznania ofert turystycznych, walorów przyrodniczych i historycznych w województwie, oraz do udziału w konkursie Radia PLUS.

Na stoisku Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego można było zapoznać się z szeroką ofertą gier i zabaw edukacyjnych, nauczyć się obsługi mikroskopu, rozpoznawać owoce drzew, wylinki węży, tropy i ślady zwierząt. Na miejscu były dostępne materiały i broszury na temat walorów przyrodniczo-turystycznych wszystkich lubuskich parków krajobrazowych. Pracownicy parków służyli pomocą z zakresu informacji turystycznej dla każdego pieszego i rowerowego turysty. Dzieci były bardzo zadowolone z możliwości skorzystania i obsługi mikroskopu. Na dorosłych czekały pakiety informacji,
w postaci map, broszur, widokówek i innych informatorów o walorach przyrodniczych ziemi lubuskiej i parków krajobrazowych.

Duże zainteresowanie walorami lubuskich parków krajobrazowych, również jako miejsca turystycznych wyjazdów, bardzo satysfakcjonowało pracowników Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego, którzy z przyjemnością będą wspominać imprezę i z niecierpliwością czekać na kolejne spotkanie za rok.

 

 

lubuskie_1
lubuskie_2
lubuskie_3
lubuskie_4
lubuskie_5
lubuskie_6
lubuskie_7