Gościmy

Odwiedza nas 16 gości oraz 0 użytkowników.

   

Imieniny obchodzą

Dzisiaj jest: 6 Sierpień 2020    |    Imieniny obchodzą: Sława, Jakub, Stefan
   

Wyszukaj

   

"Lubuskie Tour 2016"

Szczegóły

lubuskie 3W dniach 16-17.04.2016 roku Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego jako współorganizator ponownie wziął udział w corocznej, dwudniowej imprezie „Lubuskie Tour 2016”, która odbyła się w galerii Nova Park w Gorzowie Wlkp. Głównym organizatorem imprezy było Radio PLUS Gorzów.

Podczas imprezy  pracownicy Zespołu Parków mogli zapromować walory parków krajobrazowych naszego województwa wśród przybyłych gości.

Przez dwa dni weekendu, Goście galerii  mieli okazje zapoznać się z ekspozycją edukacyjną i materiałami promocyjnymi parków krajobrazowych oraz atrakcjami i walorami lubuskich gmin i stowarzyszeń. Była to okazja do skosztowania potraw regionalnych, poznania ofert turystycznych, walorów przyrodniczych i historycznych w województwie, oraz do udziału w konkursie Radia PLUS.

Na stoisku Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego można było zapoznać się z szeroką ofertą gier i zabaw edukacyjnych, nauczyć się obsługi mikroskopu, rozpoznawać owoce drzew, wylinki węży, tropy i ślady zwierząt. Na miejscu były dostępne materiały i broszury na temat walorów przyrodniczo-turystycznych wszystkich lubuskich parków krajobrazowych. Pracownicy parków służyli pomocą z zakresu informacji turystycznej dla każdego pieszego i rowerowego turysty. Dzieci były bardzo zadowolone z możliwości skorzystania i obsługi mikroskopu. Na dorosłych czekały pakiety informacji,
w postaci map, broszur, widokówek i innych informatorów o walorach przyrodniczych ziemi lubuskiej i parków krajobrazowych.

Duże zainteresowanie walorami lubuskich parków krajobrazowych, również jako miejsca turystycznych wyjazdów, bardzo satysfakcjonowało pracowników Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego, którzy z przyjemnością będą wspominać imprezę i z niecierpliwością czekać na kolejne spotkanie za rok.

 

   
© Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego. Wszelkie prawa zastrzeżone.

 ZAPOZNAJ SIĘ Z POLITYKĄ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH