W ten szczególny dzień zaplanowano szereg atrakcji związanych z tymi cennymi owadami, m.in. zajęcia i zabawy edukacyjne wokół tematyki pszczołowatych dla najmłodszych, prezentacje multimedialne o roli owadów w środowisku naturalnym. Dodatkowo przy Muzeum Bociana Białego w Kłopocie, na terenie Krzesińskiego Parku Krajobrazowego odbyły się warsztaty budowania domków dla dzikich owadów oraz spotkanie z pszczelarzem z Kłopotu, który wyjaśniał na czym polega praca przy pszczołach. Wszyscy uczestnicy warsztatów pszczelarskich świetnie bawili się poprzez edukację, czego dowodem była radość i uśmiech na twarzy zainteresowanych tematyką pszczołowatych.

Ośrodek Edukacji Przyrodniczej w Pszczewie również gościł zaangażowanych i dociekliwych mieszkańców. Pracownicy Pszczewskiego Parku Krajobrazowego na tę okoliczność przygotowali wykład dotyczący życia pszczół, ich funkcjonowania w koloniach pszczelich, a także na temat przyczyn masowego ich ginięcia. Nie zabrakło również wskazówek dla słuchaczy na temat tego, jak możemy pomóc pszczołom, a dzieci chętnie dopytywały jakie rośliny są najczęściej przez nie zapylane. Z równie wielkim entuzjazmem najmłodszych spotkały się zajęcia w laboratorium. Pod mikroskopem można było się zapoznać się z anatomią wielu owadów, m.in.: ważki, trzmiela, szerszenia, pszczoły, czy pasikonika zielonego.

Dla wszystkich odwiedzających nasze jednostki przewidziane były drobne upominki, takie jak: długopisy, czy też zeszyty z logiem sponsora „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”, które z pewnością jeszcze bardziej umiliły najmłodszym celebrowanie tego Święta.

 

 

pszczoły01
pszczoły02
pszczoły03
pszczoły04
pszczoły05
pszczoły06
pszczoły07
pszczoły08
pszczoły09
pszczoły10
pszczoły11
pszczoły12
pszczoły13
pszczoły14
pszczoły15
Zdjęcie_1
Zdjęcie_2
Zdjęcie_3
Zdjęcie_4
Zdjęcie_5
Zdjęcie_6