Gościmy

Odwiedza nas 109 gości oraz 0 użytkowników.

   

Imieniny obchodzą

Dzisiaj jest: 6 Sierpień 2020    |    Imieniny obchodzą: Sława, Jakub, Stefan
   

Wyszukaj

   

Ogólnopolskie Święto Wielkiego Dnia Pszczół w Krzesińskim Parku Krajobrazowym oraz Pszczewskim Parku Krajobrazowym

Szczegóły

pszczoły05Z okazji ogólnopolskich obchodów Wielkiego Dnia Pszczół, pracownicy Krzesińskiego Parku Krajobrazowego oraz Pszczewskiego Parku Krajobrazowego zorganizowali Dni Otwarte, które z pewnością uświetniły wydarzenie, niezmiernie ważne z punktu widzenia ochrony otaczającej nas przyrody oraz uwzględniły misję edukacyjną mającą na celu pogłębienie wiedzy okolicznych mieszkańców na temat niezastąpionej roli pszczół w naszym środowisku przyrodniczym.

W ten szczególny dzień zaplanowano szereg atrakcji związanych z tymi cennymi owadami, m.in. zajęcia i zabawy edukacyjne wokół tematyki pszczołowatych dla najmłodszych, prezentacje multimedialne o roli owadów w środowisku naturalnym. Dodatkowo przy Muzeum Bociana Białego w Kłopocie, na terenie Krzesińskiego Parku Krajobrazowego odbyły się warsztaty budowania domków dla dzikich owadów oraz spotkanie z pszczelarzem z Kłopotu, który wyjaśniał na czym polega praca przy pszczołach. Wszyscy uczestnicy warsztatów pszczelarskich świetnie bawili się poprzez edukację, czego dowodem była radość i uśmiech na twarzy zainteresowanych tematyką pszczołowatych.

Ośrodek Edukacji Przyrodniczej w Pszczewie również gościł zaangażowanych i dociekliwych mieszkańców. Pracownicy Pszczewskiego Parku Krajobrazowego na tę okoliczność przygotowali wykład dotyczący życia pszczół, ich funkcjonowania w koloniach pszczelich, a także na temat przyczyn masowego ich ginięcia. Nie zabrakło również wskazówek dla słuchaczy na temat tego, jak możemy pomóc pszczołom, a dzieci chętnie dopytywały jakie rośliny są najczęściej przez nie zapylane. Z równie wielkim entuzjazmem najmłodszych spotkały się zajęcia w laboratorium. Pod mikroskopem można było się zapoznać się z anatomią wielu owadów, m.in.: ważki, trzmiela, szerszenia, pszczoły, czy pasikonika zielonego.

Dla wszystkich odwiedzających nasze jednostki przewidziane były drobne upominki, takie jak: długopisy, czy też zeszyty z logiem sponsora „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”, które z pewnością jeszcze bardziej umiliły najmłodszym celebrowanie tego Święta.

 

   
© Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego. Wszelkie prawa zastrzeżone.

 ZAPOZNAJ SIĘ Z POLITYKĄ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH