Gościmy

Odwiedza nas 38 gości oraz 0 użytkowników.

   

Imieniny obchodzą

Dzisiaj jest: 6 Sierpień 2020    |    Imieniny obchodzą: Sława, Jakub, Stefan
   

Wyszukaj

   

“Święto ryby” w Przyborowie 2015r.

Szczegóły

20150808 święto ryby 21W dniu 08.08.2015 r. na placu nad Kanałem Szerokim w gminie Słońsk odbyło się „Święto Ryby - międzynarodowe spotkanie w chyży rybackiej - Przyborów 2015”. W programie imprezy zaplanowanych zostało wiele atrakcji, między innymi: zawody wędkarskie, konkurs kulinarny, konkurs strzelecki, spływ kajakami na „smoczych łodziach”, pokazy sprzętu wojskowego i strażackiego. Zaprezentowały się także liczne instytucje, w tym Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego.

Uroczystość zaszczycili swą obecnością: Wójt Gminy Słońsk - Pan Janusz Krzyśków, Zastępca Starosty Sulęcińskiego - Pan Michał Deptuch, Pan Dariusz Ejchart - Burmistrz Sulęcina oraz przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Sulęcine, Straży Pożarnej i lokalnych Towarzystw. Naszą jednostkę reprezentowała Pani Danuta Szewczyk – Dyrektor Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego.

Na stoisku Zespołu Parków Krajobrazowych można było zapoznać się z publikacjami dotyczącymi ochrony przyrody w parkach krajobrazowych, walorów przyrodniczych, turystycznych i kulturowych oraz uzyskać wiele ciekawych informacji od pracowników Służby Parków Krajobrazowych. Goście i liczne grupy dzieci zachęcane były także do udziału w grach i zabawach edukacyjnych. Zainteresowaniem cieszył się także „Konkurs o rybach słodkowodnych”, przygotowany we współpracy z Gminą Słońsk, na który zgłaszali się również dorośli.

Mimo upalnego dnia uroczystość przebiegała w miłej atmosferze, a spotkanie z licznym gronem mieszkańców i turystów było kolejną udaną okazją do zaprezentowania bogactwa przyrodniczego, kulturowego i turystycznego parków krajobrazowych województwa lubuskiego.

   
© Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego. Wszelkie prawa zastrzeżone.

 ZAPOZNAJ SIĘ Z POLITYKĄ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH