Gościmy

Odwiedza nas 83 gości oraz 0 użytkowników.

   

Imieniny obchodzą

Dzisiaj jest: 15 Sierpień 2020    |    Imieniny obchodzą: Maria, Napoleon, Stefan
   

Wyszukaj

   

V Lubuski Kiermasz Ogrodniczy w Kalsku

Szczegóły

DSC 2250Dnia 28.09.2014 r. pracownicy Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego promowali walory parków krajobrazowych wśród gości Lubuskiego Kiermaszu Ogrodniczego w Kalsku. Impreza objęta honorowym patronatem Marszałka Województwa Lubuskiego – pani Elżbiety Polak odbyła się po raz kolejny na terenie Lubuskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Kalsku.

Stałym i jednocześnie miłym elementem naszej obecności na tego rodzaju imprezach są rozmowy z mieszkańcami województwa o przyrodzie. Ponieważ odwiedzający nasze stoisko goście chętnie dzielą się swoimi obserwacjami, rozpoczęliśmy mini-projekt edukacyjny pn. „Poszukiwany jelonek rogacz”. Obserwacje szczegółowo opisywane przez gości stoiska, były od razu zapisywane na cyfrowej mapie naszego województwa przy użyciu oprogramowania Quantum GIS. Otrzymaliśmy informacje na temat jelonka rogacza z okolic Osiecznicy i to zarówno współczesną z ubiegłego roku, jak i historyczną, z początku lat 80., z Gubina oraz z Rogozińca (ta pochodziła z drugiej połowy lat 60.).

Ponadto do bazy wprowadzone zostały informacje o stanowisku chronionego smardza stożkowatego z Kolesina oraz zanotowaliśmy wspomnienia mieszkanki Kunic Żarskich, która to od lat 50 do początku lat 70 na rodzinnej łące obserwowała chronione szachownice kostkowate. Projekt m.in. pokazuje jaka jest świadomość społeczeństwa o cennych gatunkach chronionych będących naszym narodowym dziedzictwem i z pewnością będzie kontynuowany.

Tak olbrzymie zainteresowanie walorami parków krajobrazowych bardzo ucieszyło pracowników Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego, którzy z przyjemnością będą wspominać imprezę, i z niecierpliwością czekać na kolejne spotkanie za rok.

 

   
© Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego. Wszelkie prawa zastrzeżone.

 ZAPOZNAJ SIĘ Z POLITYKĄ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH