Gościmy

Odwiedza nas 33 gości oraz 0 użytkowników.

   

Imieniny obchodzą

Dzisiaj jest: 6 Sierpień 2020    |    Imieniny obchodzą: Sława, Jakub, Stefan
   

Wyszukaj

   

Zrealizowany projekt „Wzbogacenie infrastruktury Ośrodka Edukacji Przyrodniczej w Pszczewie ukierunkowane na promowanie ochrony przyrody w warunkach zrównoważonego rozwoju”

Szczegóły

P1040381

Dnia 27 października 2016 r., na terenie Ośrodka Edukacji Przyrodniczej w Pszczewie, w Pszczewskim Parku Krajobrazowym, dobiegła końca realizacja projektu pod nazwą: „Wzbogacenie infrastruktury Ośrodka Edukacji Przyrodniczej w Pszczewie ukierunkowane na promowanie ochrony przyrody w warunkach zrównoważonego rozwoju”.


W ramach ww.  projektu, przy dofinansowaniu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, zbudowana została drewniana wiata z paleniskiem. Inwestycja ta pozwoliła znacznie uatrakcyjnić ofertę edukacyjną Ośrodka.

Tradycją dla pracowników PPK, stało się już podsumowywanie zajęć przy ognisku, motywowanie do wymiany spostrzeżeń na temat Parku, jak również zachęcanie najmłodszych do podzielenia się wiedzą zdobytą na zajęciach – od tej chwili jest to możliwe bez względu na warunki pogodowe, gdyż nowopowstała wiata jest zadaszona.  Nowy obiekt pozwala także na połączenie odpoczynku po zajęciach terenowych, ze wspólną pracą nad ostatnimi „szlifami” w kartach pracy, wypełnianych w trakcie zajęć. Możliwe są również m. in. ciekawsze, bo na świeżym powietrzu, przygotowania do konkursu pn. Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski. Wiata stanowi atrakcyjny przystanek dla amatorów turystyki pieszej i rowerowej na terenie Pszczewskiego Parku Krajobrazowego, oraz nowe możliwości wypoczynku dla turystów przebywających na obszarze Parku.

 

   
© Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego. Wszelkie prawa zastrzeżone.

 ZAPOZNAJ SIĘ Z POLITYKĄ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH