Gościmy

Odwiedza nas 36 gości oraz 0 użytkowników.

   

Imieniny obchodzą

Dzisiaj jest: 6 Sierpień 2020    |    Imieniny obchodzą: Sława, Jakub, Stefan
   

Wyszukaj

   

Ścieżka dydaktyczna „Łagowskie szkatuły” w Łagowsko-Sulęcińskim Parku Krajobrazowym

Szczegóły

DSC 1105

Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego w maju br. roku przystąpił do realizacji projektu pn. „Wyposażenie ścieżki dydaktycznej „Łagowskie szkatuły” w Łagowsko-Sulęcińskim Parku Krajobrazowym”. Projekt został dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze. Dzięki dotacji wyposażono ścieżkę w sprzęt dydaktyczny tj. tablice edukacyjne, gry plenerowe oraz broszurę informacyjną.

Projekt dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze

Powstanie szlaku wpłynie na uatrakcyjnienie oferty edukacyjnej Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego. Ścieżka dydaktyczna znajduje się w Łagowie w centrum Łagowsko-Sulęcińskiego Parku Krajobrazowego. Jej długość wynosi około 2 km, korzystać z niej mogą zarówno miłośnicy wędrówek pieszych jak i rowerzyści. Ścieżka rozpoczyna swój bieg przy wiadukcie kolejowym na ul. Mostowej w Łagowie, następnie prowadzi przez Bramę Polską i Marchiańską, a później ulicą Bolesława Chrobrego, gdzie można podziwiać najgrubszy pomnik przyrody w Łagowsko-Sulęcińskim Parku Krajobrazowym (lipę drobnolistną), do rezerwatu przyrody „Nad Jeziorem Trześniowskim”. Następnie przebiega przez malowniczy wąwóz, gdzie 300 lat temu znajdował się Łagowski zwierzyniec, a zakończy swój bieg w parku przypałacowym, skąd można podziwiać Zamek Joannitów, jezioro Trześniowskie i kolejne imponujące pomniki przyrody.

Prace związane z montażem 8 drewnianych tablic edukacyjnych przedstawiających informację o walorach przyrodniczych i historycznych Łagowsko-Sulęcińskiego Parku Krajobrazowego oraz 2 plenerowych gier edukacyjnych zostały zakończone. Serdecznie zapraszamy do korzystania ze ścieżki dydaktycznej od 1 czerwca 2018 roku oraz na zajęcia przyrodnicze organizowane w Łagowsko-Sulęcińskim Parku Krajobrazowym.

wfoś 

Projekt dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze

 


   
© Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego. Wszelkie prawa zastrzeżone.

 ZAPOZNAJ SIĘ Z POLITYKĄ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH