Gościmy

Odwiedza nas 74 gości oraz 0 użytkowników.

   

Imieniny obchodzą

Dzisiaj jest: 15 Sierpień 2020    |    Imieniny obchodzą: Maria, Napoleon, Stefan
   

Wyszukaj

   

Święto Bociana Białego w Kłopocie 2016

Szczegóły

1

4 czerwca 2016 r. w miejscowości Kłopot na terenie Krzesińskiego Parku Krajobrazowego przy Muzeum Bociana Białego odbył się festyn z okazji Święta Bociana Białego. Corocznym organizatorem tego przedsięwzięcia jest Liga Ochrony Przyrody w Zielonej Górze, Gmina Cybinka oraz Sołectwo Kłopot.

Święto było okazją do poszerzenia wiedzy poprzez gry i zabawy o bocianie białym, jego biotopie oraz miejscem, gdzie można było miło spędzić czas obserwując bogactwo otaczającej przyrody Krzesińskiego Parku Krajobrazowego.

Jak corocznie, głównym celem tego wydarzenia jest promocja bocianich wiosek oraz zwrócenie szczególnej uwagi na ochronę jego siedlisk, jak również wartości przyrodniczych i walorów krajobrazowych Krzesińskiego Parku Krajobrazowego.

Na stoisku Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego nie zabrakło różnego rodzaju materiałów promujących nie tylko Krzesiński Park Krajobrazowy, ale także pozostałe parki krajobrazowe województwa lubuskiego. Festyn przebiegał w miłej atmosferze, a stoisko Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego cieszyło się dużym zainteresowaniem.

   
© Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego. Wszelkie prawa zastrzeżone.

 ZAPOZNAJ SIĘ Z POLITYKĄ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH