Festyn zorganizowany został przez Ligę Ochrony Przyrody w Zielonej Górze przy współpracy z Gminą Cybinka, Sołectwem Kłopotu i Zespołem Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego.

Jak corocznie, głównym celem tego wydarzenia jest promocja bocianich wiosek oraz zwrócenie szczególnej uwagi na ochronę jego siedlisk, jak również wartości przyrodniczych i walorów krajobrazowych Krzesińskiego Parku Krajobrazowego.

Pani Edyta Róż oraz Pan Krzysztof Gajda - pracownicy Krzesińskiego Parku Krajobrazowego wzięli czynny udział w Święcie. Na stoisku Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego nie zabrakło różnego rodzaju materiałów promujących nie tylko Krzesiński Park Krajobrazowy, ale także pozostałe parki krajobrazowe województwa lubuskiego. Goście i liczne grupy dzieci były także zachęcane do udziału w grach i zabawach edukacyjnych. Stoisko Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego cieszyło się dużym zainteresowaniem. Festyn przebiegał w miłej atmosferze i słonecznej pogodzie.

 

 

1
2
3
4