Gościmy

Odwiedza nas 41 gości oraz 0 użytkowników.

   

Imieniny obchodzą

Dzisiaj jest: 6 Sierpień 2020    |    Imieniny obchodzą: Sława, Jakub, Stefan
   

Wyszukaj

   

Święto Bociana Białego w Kłopocie 2014

Szczegóły

Święto Bociana Białego7 czerwca 2014 r. na terenie Krzesińskiego Parku Krajobrazowego w miejscowości Kłopot odbył się festyn z okazji Święta Bociana Białego.

Święto było okazją do poszerzenia wiedzy o bocianie białym oraz miejscem, w którym można było miło spędzić czas obserwując otaczającą przyrodę.

Festyn zorganizowany został przez Ligę Ochrony Przyrody w Zielonej Górze przy współpracy z Gminą Cybinka, Sołectwem Kłopotu i Zespołem Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego.

Jak corocznie, głównym celem tego wydarzenia jest promocja bocianich wiosek oraz zwrócenie szczególnej uwagi na ochronę jego siedlisk, jak również wartości przyrodniczych i walorów krajobrazowych Krzesińskiego Parku Krajobrazowego.

Pani Edyta Róż oraz Pan Krzysztof Gajda - pracownicy Krzesińskiego Parku Krajobrazowego wzięli czynny udział w Święcie. Na stoisku Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego nie zabrakło różnego rodzaju materiałów promujących nie tylko Krzesiński Park Krajobrazowy, ale także pozostałe parki krajobrazowe województwa lubuskiego. Goście i liczne grupy dzieci były także zachęcane do udziału w grach i zabawach edukacyjnych. Stoisko Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego cieszyło się dużym zainteresowaniem. Festyn przebiegał w miłej atmosferze i słonecznej pogodzie.

 

   
© Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego. Wszelkie prawa zastrzeżone.

 ZAPOZNAJ SIĘ Z POLITYKĄ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH