Gościmy

Odwiedza nas 111 gości oraz 0 użytkowników.

   

Imieniny obchodzą

Dzisiaj jest: 15 Sierpień 2020    |    Imieniny obchodzą: Maria, Napoleon, Stefan
   

Wyszukaj

   

Święto Ryby 2017

Szczegóły

IMG 20170812 110415W sobotę 12 sierpnia w Przyborowie (gmina Słońsk) odbyło się „Święto Ryby”, czyli międzynarodowe spotkanie w chyży rybackiej. Obchody tego święta odbyły się nad Kanałem Szerokim oraz w centrum Przyborowa i stanowią już nieodłączną wakacyjną imprezę dla okolicznych mieszkańców, turystów polskich i zagranicznych oraz honorowych gości.

  Sam wójt Słońska Pan Janusz Krzyśków mówi, że „Święto Ryby” organizowane jest dla upamiętnienia historycznego znaczenia osady rybackiej, której od wieków głównym zajęciem było rybołówstwo.

Podczas imprezy można było skosztować wszystkiego co związane z wodą i rybami, nie tylko w dosłownym tego znaczeniu, choć rybki smażone były przepyszne. Tego dnia pogoda nie rozpieszczała, jednak odbyły się konkursy wędkarski, kajakowy, na smoczych łodziach, a nawet spływ na „bele czym”. Nie można pominąć konkursu na najlepszą „rybią” potrawę oraz pokazu wodnego sprzętu wojskowego, który chyba cieszył się największym powodzeniem.

Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego również był obecny na Święcie Ryby. Mimo, że nie możemy równać się z wielkimi wojskowymi maszynami, nasze stoisko także było bardzo chętnie odwiedzane. Dla zainteresowanych czekały mapy turystyczne, przewodniki po parkach krajobrazowych, widokówki i inne publikacje dotyczących ochrony przyrody. Zarówno dzieci, jak i dorośli chcieli spróbować swoich sił w licznych grach przyrodniczych. Jak na takie święto przystało, dużym powodzeniem cieszyło się rozpoznawanie gatunków ryb oraz rozpoznawanie gatunków owadów, płazów i gadów. Dla aktywnie uczestniczących w zabawach przy poznawaniu przyrody czekały interesujące zeszyty edukacyjne oraz kolorowanki i inne gadżety o tematyce przyrodniczej, zakupione dzięki dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze.

 

logo funduszProjekt dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze.

   
© Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego. Wszelkie prawa zastrzeżone.

 ZAPOZNAJ SIĘ Z POLITYKĄ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH