Gościmy

Odwiedza nas 45 gości oraz 0 użytkowników.

   

Imieniny obchodzą

Dzisiaj jest: 6 Sierpień 2020    |    Imieniny obchodzą: Sława, Jakub, Stefan
   

Wyszukaj

   

Rowerem po Ujściu Warty

Szczegóły

Rowerem po Ujściu Warty

W dniu 09.08.2011r. w ośrodku wypoczynkowym w Sosnach odbyło się kolejne spotkanie uczestników projektu „Młodzież kształtuje turystykę naturalną i edukację ekologiczną”. Współorganizator spotkania przywitał wszystkich i przedstawił plan zajęć na poszczególne dni. Sformowane zostały mieszane grupy polsko-niemieckiej młodzieży, a następnie wszyscy uczestnicy udali się do Witnicy i przesiedli się na rowery.

Jedenastoosobową grupę młodzieży z Polski i Niemiec przydzielono pod opiekę merytoryczną pracowników PK”UW”. Wycieczkę poprowadzono trasą okrężną z Witnicy przez przeprawę promową w Kłopotowie, wałem południowym do Świerkocina i wałem północnym do przeprawy promowej. Podczas wycieczki młodzież wykorzystywała urządzenia GPS do nanoszenia najciekawszych obiektów przyrodniczych i kulturowych na trasie, tj.: prom, gniazda bociana białego, kościół w Okszy, tablica graniczna Parku, gniazda łabędzia niemego, oczka wodne. Uczestników poinformowano o najważniejszych aspektach walorów przyrodniczych i turystycznych na trasie przejazdu. Podczas wycieczki swoją pomocą służył tłumacz języka niemieckiego.
Pomimo nagłych załamań pogodowych, wycieczka odbyła się bez komplikacji, i wszyscy szczęśliwie dotarli do celu. Grupa młodzieży pozyskała informacje do dalszych prac na warsztatach, zaplanowanych na kolejne dni w ośrodku w Sosnach.
Rowerem po Ujściu WartyRowerem po Ujściu Warty
   
© Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego. Wszelkie prawa zastrzeżone.

 ZAPOZNAJ SIĘ Z POLITYKĄ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH